statystyki szczegółowe

Aktualności

XIV kolejka. RKS OKĘCIE WARSZAWA - Świt Warszawa, 3 : 1

• autor: jarek.goleniewski, 2016-11-14 09:59

W ostatnim meczu rozgrywek ligowych wygraliśmy na własnym boisku z zespołem GKS Świt Warszawa 3 : 1.  Spotkanie było toczone pod nasze dyktando, chociaż nie byliśmy zbyt wymagający. Tempo było dosyć ospałe i pojawiało się dużo niedokładności w naszej grze. Wynik co prawda otworzyliśmy dość szybko - Łukasz Adamowicz zdobył bramkę na 1 : 0, ale później nie za bardzo układała się gra. Pomimo, że przeważaliśmy i siedziliśmy na połowie gości, to jednak nasze strzały były kierowane w środek bramki nie sprawiając problemu bramkarzowi. Wtedy to przydarzyła się kontra, Świt wykorzystał nasz błąd w obronie i strzelił tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównującą bramkę. To trochę podrażniło naszych zawodników, którzy rzucili się do przodu, by znów wyjść na prowadzenie. Bardzo chcieli, chyba nawet za bardzo i dlatego długo znów biliśmy głową w mur. Brakowało zdecydowania i chęci mocniejszego wejścia... w końcu po wrzutce właśnie taką postawą wykazał się Janek Kwieciński, mocno wszedł w pole karne przedłużając sobie piłkę główką i gol! Nareszcie... chyba 10 minut przed końcem meczu. To dodało nam skrzydeł i praktycznie ostatnie minuty tego spotkania siedzieliśmy na połowie przeciwnika. W samej końcówce jeszcze rzut rożny, krótkie rozegranie, wrzutka i znów Jasiek wpisuje się na listę strzelców! Prawie w tym samym momencie sędzia zakończył spotkanie. 3 : 1 dla nas. Tak więc zwycięstwem zakończyliśmy rozgrywki w mijającym sezonie zajmując 3 miejsce w naszej grupie.