statystyki szczegółowe

Aktualności

KS Grom - RKS OKĘCIE WARSZAWA, 3 : 3

• autor: jarek.goleniewski, 2016-05-09 13:50

To chyba było jedno z najbardziej nieoczekiwanych spotkań jakie do tej pory graliśmy. Mecz ułożył się po myśli gospodarzy...  w pierwszej połowie spotkania. My w tej części gry byliśmy cieniem zespołu. Grom od pierwszych sekund meczu rzucił się ataków.

Gospodarze mieli jeszcze w pamięci niedawny mecz na naszym stadionie. Tam prowadzili 0 : 2 i... my dogoniliśmy wynik doprowadzając do remisu. Tak więc wierzyli mocno, że tym razem pokonają naszą drużynę... Historia ma jednak to do siebie, że lubi się powtarzać.

Zespół Gromu zaskoczył determinacją i chęcią do gry - nasi za to sprawiali wrażenie, jakby za bardzo doskwierał im upał, po prostu snuli się po boisku; psując najprostsze podania i dając się wyprzedzić prawie za każdym razem. Pierwszy stały fragment i... piłka w siatce. Grom prowadzi jedną bramką. Nasi zataczali się  więc jeszcze bardziej, jak bokser po knockdownie... Te 35 minut to były jedne z gorszych w naszym wykonaniu, na przestrzeni kilku lat... Zero grania... za to Grom punktował. Kolejna bramka, potem następna i... schodziliśmy na przerwę mając w bagażu 3 bramki. Czy po takich ciosach można się podnieść?

2 połowa w naszym wykonaniu pokazała, że można. Byliśmy zupełnie inną drużyną. Wrócił duch walki, pojawiła się chęć grania, wiara w to, że przecież potrafimy. To musiało przynieść efekty. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Adam. Ta zdobyta bramka sprawiła, że jeszcze dostaliśmy skrzydeł. Częściej strzelaliśmy, wypracowywaliśmy stałe fragmenty gry i... właśnie po zamieszaniu podbramkowym z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki Damian. 3 : 2! No proszę! Jeszcze jeden! Jeszcze jeden! Zerwał się doping... Spełniło się nasze życzenie, bo po jednym ze strzałów bramkarz Gromu wybił piłkę przed siebie, a najlepiej znalazł się w tej sytuacji Łukasz Adamowicz - dobił i jest! Mamy remis!

Do zakończenia spotkania zostały już tylko sekundy, a tu... Grom z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę, a my zaraz po wybiciu przeprowadzamy w odpowiedzi akcję po której mogliśmy ten mecz wygrać. Strzał Kuby z linii 16 metrów obronił bramkarz gospodarzy.

Wielkie brawa dla naszych chłopców. Tym bardziej, że praktycznie całą 2 połowę graliśmy w dziesiątkę. Potrafiliśmy wtedy odwrócić losy meczu, zdobyć 3 bramki i wywieźć remis... Pierwsza część gry a druga to były zupełnie dwa różne światy. Ten z drugiej połowy chciałoby się zawsze oglądać.